Įstaigos padaliniai
- Globos koordinatoriaus pagalba.
- Individualios psichologo ir socialinio darbuotojo konsultacijos budinčiam globotojui.
- Savipagalbos grupės.
- Individualios psichologo ir socialinio darbuotojo konsultacijos globojamam vaikui.
- Mokymai.
- Profesinės kompetencijos tobulinimas ir supervizijos.
- Tarpininkavimas institucijose.
- Laikino atokvėpio paslaugos budinčiam globotojui, esant galimybei globėjams (rūpintojams).
- Vaiko palydėjimas į biologinę, nuolatinių globėjų ar įtėvių šeimą.
- neatitiksite nurodyto amžiaus;
- esate pripažinti neveiksniu šioje srityje arba ribotai veiksniu šioje srityje;
- nuo Jūsų buvo atskirtas vaikas;
- Jūs jau buvote įtėviu (įmote) ir Jūsų tėvų valdžia buvo apribota dėl to, kad Jūs netinkamai atlikote savo pareigas arba Jūs buvote atskirtas nuo vaiko;
- jeigu buvote nušalintas nuo globėjo (rūpintojo) pareigų dėl netinkamo savo kaip globėjo (rūpintojo) pareigų atlikimo, globotinio (rūpintinio) teisių ir interesų apsaugos neužtikrinimo, dėl savo teisių naudojimo savanaudiškais tikslais.
SAVITARPIO GRUPĖS INFORMACIJA
Maloniai kviečiame paslaugų gavėjus jungtis į savitarpio pagalbos grupes – tai grupinė diskusija, skirta dalintis asmenine patirtimi ir jausmais, padėti vieni kitiems suprasti savo galimybes, spręsti iškilusias problemas. Susitikimų metu dalinsimės įvaikinimo patirtimi ir jausmais belaukiant vaiko atėjimo į šeimą. Grupėje didžiausias dėmesys skiriamas dalyvių pasisakymams, dalyvių tarpusavio paramai ir palaikymui. Grupės veikla grindžiama pagarbos ir konfidencialumo principais.
Susitikimai vyksta paskutinį mėnesio pirmadienį 15.00 val.
Susitikimus moderuoja Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centro specialistai
Detalesnė informacija:
Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras,
Bažnyčios g. 25, Šalčininkai, +37067723047
Bendruomeninių vaikų globos namų tikslas – užtikrinti globojamam (rūpinamam) ir šiuose namuose apgyvendintam vaikui globos (rūpybos), ugdymo, sveikatos, socialines paslaugas, sudaryti jam tinkamas artimas šeimai gyvenimo sąlygas ir aplinką, kurioje jis galėtų saugiai augti, tobulėti ir pasiruošti savarankiškam gyvenimui bendruomenėje, užtikrinti ir organizuoti vaikui bendruomenines socialinės paslaugas, atitinkančias individualius vaiko poreikius ir skatinančias vaiko savarankiškumą, visapusišką dalyvavimą visuomenėje bei socialinę įtrauktį, užtikrinti vaiko teisių ir teisėtų interesų apsaugą ir jį atstovauti.
BENDRUOMENINIŲ VAIKŲ GLOBOS NAMŲ PASLAUGOS
Socialinė globa:
- trumpalaikė socialinė globa;
- ilgalaikė socialinė globa.
Trumpalaikė socialinė globa
Gavėjai – vaikai, laikinai netekę tėvų globos iki vaikui pasibaigs laikinoji globa, bet ne ilgiau nei 18 mėn.
Ilgalaikė socialinė globa
Gavėjai – be tėvų globos likę vaikai, kuriems nustatyta nuolatinė globa.
Bendruomeniniuose vaikų globos namuose gali gyventi ne daugiau kaip 8 vaikai, įprastai kambaryje įsikuria 2 vaikai, dažnai – biologiniai broliai ar seserys. Kartu su vaiku aptariama jo dienotvarkė: kėlimasis, maisto gaminimas, ėjimas į mokyklą, būrelius, pamokų ruoša, laisvalaikis, šventės, rūpesčiai ar džiaugsmai. Vaikai mokosi savarankiškumo: maistas, drabužiai, avalynė, higienos reikmenys ar kiti daiktai, perkami į parduotuvę einant drauge su vaiku, atsižvelgiant į jo pageidavimus, o vyresni vaikai, įvertinus jų brandą, gali apsipirkti patys. Bene labiausiai vaikai džiaugiasi galimybe auginti naminį gyvūną.
Vaikų priežiūrą užtikrina socialinės srities specialistai – socialiniai darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai. Psichosocialinę pagalbą vaikams ir darbuotojams teikia Vaiko gerovės centro psichologas, socialinis pedagogas ir kiti specialistai, atsižvelgdami į kiekvieno vaiko individualius poreikius.
Bendruomeniniai vaikų globos namai – tai tiesiog didelės šeimos namai, todėl labai svarbi yra juos supanti aplinka. Saugi kaimynystė, pozityvus aplinkinių gyventojų požiūris sudaro galimybę vaikams pasijusti priimtais į bendruomenę. Vaikai auga su savo poreikiais, norais, vertybėmis ir savitu požiūriu į pasaulį, todėl nuoširdaus bendravimo, pagarbių tarpusavio santykių pavyzdys padeda vaikams išsiugdyti savivertės jausmą, tinkamus socialinius įgūdžius, gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, palaikyti tarpasmeninius ryšius, bendrai spręsti kylančias problemas.
Vaiko ir motinos krizių centro veiklos tikslas – padėti asmenims (šeimoms) spręsti krizines situacijas, šalinti jų sukeltas pasekmes ir mažinti krizinių situacijų poveikį asmens (šeimos) gyvenimui, siekiant atkurti savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę, asmeniui (šeimai) užtikrinant reikalingų paslaugų, atitinkančių asmens (šeimos) individualius poreikius ir skirtų spręsti krizines situacijas ir jų sukeltas pasekmes bei mažinti šių pasekmių poveikį asmens (šeimos) gyvenimui, teikimą.
Centro socialinė pagalba į krizinę situaciją patekusiems vaikams, šeimoms teikiama gyvenamąją vietą deklaravusioms Šalčininkų rajono savivaldybės teritorijoje.
Centro teikiamų ir (ar) organizuojamų paslaugų gavėjas – vaikas (šeima), kuris yra krizinėje situacijoje ir jam, vadovaujantis Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu nustatytas krizių centre teikiamų paslaugų poreikis (toliau – paslaugų gavėjas):
- vaikas, kuriam pagal Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą nustatyta laikinoji priežiūra socialinę priežiūrą teikiančioje socialinių paslaugų įstaigoje, ir jo atstovas (-ai) pagal įstatymą, kuris (kurie) nekelia pavojaus vaiko fiziniam ar psichiniam saugumui, bei kiti šeimos vaikai, kuriems vaiko apsaugos poreikis nebuvo nustatytas, tačiau nėra galimybės užtikrinti tinkamos jų priežiūros ne krizių centre;
- socialinę riziką patirianti šeima, turinti vaikų;
- vieniša (-as) motina (tėvas) ir jos (-o) vaikai;
- vaikai, kurie paimti iš jiems nesaugios aplinkos iki kol bus išspręstas klausimas dėl vaiko grąžinimo atstovui (-ams) pagal įstatymą ar laikinosios globos (rūpybos) nustatymo;
- kiti, krizinėje situacijoje esantys asmenys (šeimos).
VAIKO IR MOTINOS KRIZIŲ CENTRO PASLAUGOS
Teikiamos ir (ar) organizuojamos bendrosios (informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, maitinimo organizavimas, aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne, asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas) ir (ar) specialiosios (intensyvi krizių įveikimo pagalba, laikinas apgyvendinimas, socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas, psichosocialinė pagalba) socialinės paslaugos, skirtos krizinės situacijos įveikimui, priklausomai nuo individualių paslaugų gavėjų poreikių, teikiant šias paslaugas.
Asmenų mokėjimo už krizių centro paslaugas dydis ir tvarka nustatomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir steigėjo patvirtinta apmokėjimo tvarka.