Projektas „Fizinio ir psichinio sveikatinimo programa vaikams ir jaunuoliams „Atostogos kitaip“

  • Titulinis
  • Projektai
  • Projektas „Fizinio ir psichinio sveikatinimo programa vaikams ir jaunuoliams „Atostogos kitaip“

Projektas „Fizinio ir psichinio sveikatinimo programa vaikams ir jaunuoliams

„Atostogos kitaip“

                             Šalčininkų r. šeimos ir vaiko gerovės centras 2020-2021 metais dalyvavo projekte „Fizinio ir psichinio sveikatinimo programa vaikams ir jaunuoliams „Atostogos kitaip“ pagal 2014-2020 m. ESF investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.4.2.-ESFA-K-629 „Bendradarbiavimo skatinimas sveikatos netolygumų mažinimo srityje“ veiklos kvietime „Aktyvaus laisvalaikio, meno programų ar kitų projektų, skirtų gerinti vaikų ir paauglių iki 18 metų amžiaus fizinę ir psichinę sveikatą, skatinti sveiką ir aktyvų gyvenimą įgyvendinimas“.

                      Projekto pareiškėjas – Lietuvos žmonių su negalia sąjunga.

                      Projekto partneriai:

  • Šalčininkų r. šeimos ir vaiko gerovės centras
  • Bendruomenė „Bukiškėnai“
  • Riešės bendruomenė
  • Asociacija „Naujų Verkių bendruomenė“
  • Balsių bendruomenė
  • Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjunga
  • Molėtų krašto žmonių su negalia sąjunga
  • Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjunga

 

          Tikslinė grupė: 330 vaikų ir jaunuolių iki 18 m.

 

Šalčininkų r. šeimos ir vaiko gerovės centro įgyvendintos projektinės veiklos

 1.      Kūrybinė dienos stovykla.

               Stovyklos trukmė – 40 val. (5 d. x 8 val.). Dalyviai – 20 globojamų (rūpinamų) institucijoje/šeimose vaikų ir jaunuolių iki 18 m. Stovyklos metu buvo taikomi įvairūs metodai, padedantys atskleisti vaikų kūrybiškumą, ugdantys socialinius įgūdžius, psichologinį atsparumą.

2.      Kino stovykla „Kinometras“.

Stovyklos trukmė – 40 val. (5 d. x 8 val.). Dalyviai – 20 globojamų (rūpinamų) institucijoje/šeimose vaikų ir jaunuolių iki 18 m. Kino stovyklos metu interaktyvių paskaitų metu dalyviai buvo supažindinti su kino kūrimo pagrindais (scenarijumi, režisūra, operatoriaus darbu, kino vaidyba, montažo technikomis), buvo mokomi atsirinkti vizualų turinį: filmus, animaciją, trumpus vaido klipus. Taikomi savianalizės metodai – per filmų nagrinėjimą dalyviai buvo mokomi pažinti save ir suprasti supantį pasaulį. Dalyviai kelias dienas kūrė trumpus filmus grupelėse po 5 vaikus (meninius, dokumentinius, multiplikacinius ir kt.) patalpose ir lauke. Vėlia vyko šių filmų peržiūra.

3.      Aktyvaus užimtumo dienos stovykla.

Stovyklos trukmė – 40 val. (5 d. x 8 val.). Dalyviai – 20 globojamų (rūpinamų) institucijoje/šeimose vaikų ir jaunuolių iki 18 m. Stovyklos metu buvo taikomi šie metodai: psichosocialinių įgūdžių ugdymas per komandinius užsiėmimus, bendrumo atmosferos kūrimas patalpoje arba lauke, žygis į mišką, išvyka į Sky parką ir pan.

4.      Sukarinta stovykla paaugliams ir jaunuoliams „Ežiukai miške“.

Penkių dienų stovykla 20 rūpinamiems institucijoje/šeimose jaunuoliams. Stovykla buvo skirta tiems vaikams, kurie norėjo išbadyti save neįprastomis gyvenimo sąlygomis, pabūti tikru jaunuoju kariu, patirtį išgyvenimą gamtoje, susipažinti su karinėmis užduotimis ir tokiu būdu įgyti naujų įgūdžių, o svarbiausia – įgyti didesnį pasitikėjimo savimi jausmą.

5.      Naktinis žygis „Mėnulio keliais“.

Buvo organizuotas vienos nakties žygis į mišką. Dalyviai - 20 globojamų (rūpinamų) institucijoje/šeimose vaikai ir jaunuoliai iki 18 m. Keliolikos kilometrų naktinis žygis buvo skirtas sudominti vaikus aktyvia veikla, buvo siekiama, kad vaikščiojimas ir kitos aktyvios veiklos taptų įpročiu, stiprinančiu sveikatą ir gerinančiu fizinę būklę.

6.      Sporto šventė.

Buvo organizuota 1 dienos trukmės sporto šventė. Dalyviai - 20 globojamų (rūpinamų) institucijoje/šeimose vaikai ir jaunuoliai iki 18 m. Programoje komandiniai žaidimai, biatlonas, olimpinis ratas (6 užduočių rinkinys), kvadratasindividualios rungtys, apdovanojimai.