Naujienos

Vaikų globos savaitė

2024 06 21


VAIKŲ GLOBOS SAVAITĖ 2024 M. BIRŽELIO 25 D. - BIRŽELIO 30 D.
„PASIMATUOK SPARNUS“
 
Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. 2024 metais minėsime šią gražią šventę visą savaitę nuo birželio 25 dienos iki birželio 30 dienos organizuodami renginius, susitikimus. Jų metu bus dalijamasi globėjų patirtimis, iššūkiais. Pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus. Be gausos renginių kiekvienoje savivaldybėje, šiais metais 2024 birželio 29 dieną įvyks globojančių šeimų vasaros festivalis „Pasimatuok sparnus“ Druskininkuose.
Šių metų Vaikų globos savaitės simbolis – sparnai, simbolizuojantys ne tik galimybę skristi, bet ir galimybę žmogui augti kaip asmenybei. Šių metų šūkiu „Pasimatuok sparnus“ siekiama atkreipti dėmesį, kad nė vienas  vaikas nėra per didelis šeimai ir meilei bei niekada vaikui nėra vėlu augti šeimoje.
Kviečiame pasimatuoti sparnus ir pagalvoti apie vaikų globą, kuri įprasmina kiekvieno gyvenimą ir augina žmogų kaip asmenybę. Taip pat kviečiame ,,užauginti sparnus” vaikams, netekusiems tėvų globos.

Šalčininkų rajono gyventojai galės „Pasimatuoti sparnus“ prie Šalčininkų rajono savivaldybės (Vilniaus g. 49 Šalčininkai) nuo birželio 26 d. iki birželio 28 dienos. Kviečiame dalintis nuotraukomis Facebook socialinio tinklo paskyroje „Vaikai yra vaikai. Šalčininkų rajonas“.

 

Birželio 25 d. (antradienis)
ATVIRA ŠIRDIS GLOBOS KELIONĖJE
10.00 val. kviečiame mūsų gerbiamus Globėjus (rūpintojus) gilesniam savęs pažinimui, dalyvaujant užsiėmime su Globos centro psichologe. Dailės terapijos metodo taikymas psichologijoje leidžia žmonėms lengviau išreikšti emocijas, padeda suprasti ir apdoroti sudėtingus jausmus ir efektyviau juos valdyti. Užsiėmimo metu galėsite labiau save pažinti, savo mintis ir jausmus.
Po susitikimo Globėjai (rūpintojai) galės aptarti rūpimus klausimus su visa Globos centro specialistų komanda ir administracija.
Susitikimas vyks – Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centre, adresu Bažnyčios g. 25 Šalčininkai (II aukštas).

 

Birželio 26 d.
DRAUGYSTĖS IRKLAI

 

10.00 val. saulėtą vasaros rytą kviečiame vaikus (nuo 12 metų), kurie neteko tėvų globos, plaukti baidarėmis per gražiausias Merkio upės vietoves. Renginio tikslas skatinti vaikų bendruomeniškumą, draugystę, komandinį darbą. Plaukimas baidarėmis reikalauja ne tik fizinių įgūdžių, bet ir tarpusavio supratimo bei bendradarbiavimo. Pasiekus kelionės tikslą laukia užkandžiai ir smagūs žaidimai.

 

Birželio 27 d.
ALĖJOS SODINIMAS

 

Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras iškėlęs labai gražią tradiciją, kiekvienais metai pasodinti po medį, iš kurių vėliau išaugs graži alėja. Medis nuo seno simbolizuoja augimo, jėgos, stiprybės ir amžinąjį gyvybės atsinaujinimą gamtoje.
Simboliškas Alėjos sodinimo tikslas yra pagerbti Globėjus (rūpintojus). Šis renginys turi gilų emocinį ir socialinį atspalvį. Iniciatyva siekiama pabrėžti globos (rūpybos) svarbą ir išreikšti padėką tiems, kurie atveria savo širdis ir namus vaikams. Pasodintas medis sukuria ilgalaikį atminimą bei pažymi vietą, kurioje galima prisiminti šią svarbią misiją, ženklą.
Siekiame didinti visuomenės sąmoningumą apie globos reikšmę ir skatinti daugiau žmonių įsitraukti į Globėjų (rūpintojų) gretas.

 

Birželio 28 d.
NUOTRAUKŲ PARODA „MŪSŲ SĖKMĖS IR DŽIAUGSMAI“
Parodos tikslas yra pabrėžti ir įvertinti vaikų, kurie neteko tėvų globos, stiprybę, atkaklumą ir pasiekimus. Parodoje pristatomos nuotraukos atspindi vaikų gyvenimo akimirkas, asmeninius laimėjimus, sportines pergales ir kitus svarbius jų gyvenimo momentus. Siekiama parodyti visuomenei, kad nepaisant sunkių gyvenimo aplinkybių, šie vaikai gali pasiekti didelių laimėjimų. Jų istorijos įkvepia kitus vaikus ir suaugusius nepasiduoti sunkumams ir siekti savo tikslų. Paroda primena, kad su tinkama pagalba ir rūpesčiu, visi vaikai gali pasiekti savo svajonių ir džiaugtis gyvenimo sėkmėmis.
Nuotraukos bus eksponuojamos Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centre, adresu Bažnyčios g. 25 Šalčininkai (II aukštas).
 
BIRŽELIO 29 D.
GLOBOJANČIŲ ŠEIMŲ FESTIVALIS „PASIMATUOK SPARNUS“
Visos  Šalčininkų rajono globėjų (rūpintojų) šeimos, globojami vaikai, budintys globotojai  vyks į Druskininkuose organizuojamą šventę „Pasimatuok sparnus“. Dalyvaus renginiuose, sportuos ir pramogaus. Laukia  magijos teatro „DiArchy“, ARVY, Dainoro Varno, Liepos ir DJ Jovani pasirodymai. Giedosime globėjų himną „Laikyk mane“, bei sieksime oficialaus rekordo.
 
LIEPOS  7 D.
ŠALČININKŲ RAJONO GLOBĖJŲ (RŪPINTOJŲ) PAGERBIMAS ŠALČININKŲ ŠV. APAŠTALO PETRO BAŽNYČIOJE

Globėjų diena, švenčiama pirmąjį liepos sekmadienį, yra ypatinga proga pagerbti globėjus (rūpintojus), jų nuopelnus, meilę ir atsidavimą globojamiems vaikams. Kartu meldžiantis, bendruomenė išreikš savo padėką ir palaikymą globėjams bei skleis žinią apie vaikų globos svarbą ir prasmę.