Naujienos

Per gyvenimą plaukime kartu

2023 06 27


Vasara ir baidarės – tai vienas gražiausių derinių Šalčininkų rajone. Organizavome išvyką baidarėmis vaizdingoje Merkio upėje. Dalyvavo mūsų rajono globėjai (rūpintojai) bei globojami vaikai. Merkys – visada svetinga ir įdomi upė, siūlanti labai gražius vaizdus, puikias emocijas ir nepamirštamą aktyvų poilsį. Plaukiant upe patyrėme tam tikrus sunkumus kaip ir globoje (rūpyboje) arba įvaikinime kartais iškilo nesusipratimų, tačiau mes visi kartu tai įveikėme.
Globos savaitės šūkis „Atrakink geležinę širdį“. Išvykos metu buvo paleistos spalvotos dulkės. Spalvotos dulkės, arba kitaip – širdies dulkės, – šiųmetis vaikų globos savaitės simbolis, reiškiantis gerumą ir meilę. Šie jausmai sklinda atrakinus geležinę – mitų ir neigiamų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą sukaustytą – širdį. ❤️
„Tyrimai rodo, kad net 64 proc. lietuvių teigia, jog jų gyvenimą labiausiai įprasmina šeima ir ryšys su artimaisiais, tačiau daugiau nei pusė respondentų apie globą ar įvaikinimą nėra pagalvoję, o dar 17 proc. sako, kad jiems tai neaktualu. Dažnai taip yra dėl visuomenėje vis dar vyraujančių mitų ir klaidingų nuostatų apie globą ir įsivaikinimą. Yra manančių, jog turint biologinių vaikų nevalia globoti ar įsivaikinti, kiti mano, kad nesusitvarkys, mat be tėvų augantys vaikai gali turėti elgesio ar sveikatos problemų. Nusistatymų vis dar apstu, tačiau visos globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu. Todėl labai svarbu atrakinti širdis ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti“, – apie vaikų globos savaitės idėją sako Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai“ vadovė, globos ekspertė.
Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams: www.merkioaidas.lt ir Artūr Pulša.