Naujienos

Įšvyka į Karinių oro pajėgų Šiaulių Aviacijos bazę

2023 02 22


Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro auklėtiniai turėjo galimybe vasario 11 dieną apsilankyti  Karinių oro pajėgų Šiaulių Aviacijos bazėje. Mūsų ekskursija po aviacijos bazę prasidėjo nuo susipažinimo su ugniagesiais gelbėtojais ir ju techniką. Ugniagesiai parodė vaikams gaisrininkų aprangą, mašiną ir jų įrangą. Vaikams buvo suteikta galimybė pasijusti gaisrininku – gelbėtoju. Jie galėjo įlipti į gaisrininkų mašinos vidų, pasimatuoti šalmą, palaikyti laistymo švirkštą.
Taip pat apsilankymo metu vaikai susipažino su Lenkijos karinio kontingento „Orlik 11“ Baltijos šalių oro erdvės apsaugos misija, vykdoma pagal NATO „Baltic Air Policing“ misijos programą. Per pažintinę kelionę buvo pristatyta lenkų pilotų įranga, vyko statinis lėktuvo F-16 pristatymas, norintis galėjo užlipti į lėktuvo vidų. Turėjome galimybę stebėti, kaip lėktuvai išskrenda patruliuoti. Smagiai praleidome popietę bendraudami ir žaisdami su  Lenkijos karinio kontingento „Orlik 11 komandą.
Po smagiai praleistos dienos patraukėme namo. Grįžome pavargę, bet laimingi. Dėkojame visiems organizatoriams ir rėmėjams, prisidėjusiems prie šios kelionės. Dėkojame mūsų draugams lakūnams iš Lenkijos.