Naujienos

Išvyka į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje

2022 10 17


Spalio 15 dieną bendruomeninių vaikų globos namų auklėtiniai kartu su darbuotoja Danuta ir savanore Alina, keliavo į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje.
Energetikos ir technikos muziejus (ETM) pasižymi savo interaktyvia ekspozicija „Mokslas ir technika vaikams“, kurioje vaikai žaidimų pagalba yra supažindinami su įvairiais fizikos reiškiniais tokiais kaip: gravitacija, Koriolio efektas, difrakcija, elektromagnetinis laukas ir kt..
 
Šiemet sukanka 500 metų, kai Pranciškus Skorina Vilniuje įkūrė pirmąją Rytų Europoje spaustuvę ir išleido pirmąją knygą Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, „Mažąją kelionių knygelę“ (1522). Tą proga ETM atkurtas P. Skorinos spaustuvėje naudotas spausdinimo presas. Vaikai kūrybinių dirbtuvių metu turėjo galimybę naudojant senovines literas ir presą atsispausdinti savo vardą.
Po apsilankymo muziejuje visi patraukėme pasivaikščioti po  užburiantį Vilniaus senamiestį. Sutikome gatvės muzikantus, šokėjus, grožėjomės senamiesčio architektūra, įdomiai  papuoštomis parduotuvių ir kavinių vitrinomis, bei nepaprastai gražia rudeniška sostinės gamta. Po ilgos ir kupinos įspūdžių dienos jėgoms atstatyti užsukome į piceriją kur vaikai valgė gardžias picas.