Naujienos

Globos savaitė

2023 06 19


Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. 2023 metais minėsime šią gražią šventę visą savaitę nuo birželio 26 dienos iki liepos 2 dienos organizuodami renginius, susitikimus. Jų metu bus dalijamasi globėjų patirtimis, iššūkiais. Pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus. Be gausos renginių kiekvienoje savivaldybėje, šiais metais 2023-07-01 taip pat įvyks globojančių šeimų vasaros festivalis „Čia gera augti“ Vilniuje, Vingio parke.
Globos savaitės šūkis „Atrakink geležinę širdį“. Globą supančios visuomenės stigmos stingdo žmonių širdis, užrakina jas po geležiniu skydu, todėl labai svarbu atrakinti širdį ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti.
 
Birželio 26 d. Arbatėlės diena
                      Vaiko globa visada buvo ir yra jautri bei aktuali problema. Susitikimų metu supažindinsime su globos (rūpybos) ir įvaikinimo procedūromis, papasakosime apie tėvų globos netekusių vaikų poreikius bei bendruomenės svarbą padedant šiems vaikams augti šeimos aplinkoje. Bandysime paneigti tam tikrus mitus, stereotipus susijusius su globa (rūpyba) ir įvaikinimu. Atsakysime į visus rūpimus ir Jums aktualius klausimus. Kviečiame visus besidominčius užsukti į Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centrą, adresu Bažnyčios g. 25 Šalčininkai (II aukštas).
14.00 val.  Gartho Daviso filmas „Liūtas“ (Lion) (2016 m.). Pagal tikrą istoriją sukurtas australų filmas, „Oskarui“ nominuotas geriausio metų darbo kategorijoje. Įkvepiantis pasakojimas apie netektį, savęs paieškas ir begalinę šeimos svarbą. Kviečiame į peržiūrą!
 
Birželio 27 d. Per gyvenimą plaukime kartu
                      Vasara ir baidarės – tai vienas gražiausių derinių Šalčininkų rajone. Organizuojame išvyka baidarėmis vaizdinga Merkio upę. Dalyvaus mūsų rajono globėjai (rūpintojai) bei globojami vaikai. Merkys – visada svetinga ir įdomi upė, siūlanti labai gražius vaizdus, puikias emocijas ir nepamirštamą aktyvų poilsį. Plaukiant upe patirsime tam tikrus sunkumus kaip ir globoje (rūpyboje) arba įvaikinime kartais iškyla nesusipratimai, tačiau mes visi kartu galime tai įveikti ir padėti vaikams, kurie neteko tėvų globos.
 
Birželio 29 d. Globėjų (rūpintojų) ir įvaikintojų alėja
                      Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centras iškėlė labai gražią tradiciją, kiekvienais metai pasodinti po medį, iš kurių vėliau išaugs graži alėja. Renginys skirta pagerbti globėjus (rūpintojus) ir įvaikintojus, kurie suteikia be tėvų globos likusiems vaikams meilę, šilumą, pagarbą. Medis nuo seno simbolizuoja augimo, jėgos, stiprybės ir amžinąjį gyvybės atsinaujinimą gamtoje.
                      14.30 val. susitikimo pradžia. Jo metu turėsime galimybę klausytis jaunojo talento, Šalčininkų S. Moniuškos menų mokyklos auklėtinio, akordeonisto, daugkartinio konkursų laureato Oskaro Ruliovo. Laukia vaišės, muilo burbulai ir žinoma bendri žaidimai.
                      Viena bendra iniciatyva vykstanti visoje Lietuvoje „Širdies dulkės“. Globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu, todėl labai svarbu atrakinti širdį ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti. Atrakink geležinę širdį !
 
Birželio 30 d. Straipsnis “Augame kartu”
                      Globėjų (rūpintojų) pasidalinimas savo globos istorija. Pasakojimai bus talpinami Šalčininkų rajono laikraščiuose „Šalčia“ „Šalčios žinios“. Straipsniai lietuvių ir rusų kalba.
 
Liepos 1 d. Festivalis „Čia gera augti“ Vaikai yra vaikai
                      12.00 val. – 16.00 val. globojančių šeimų festivalis. Renginyje dalyvaus visi Lietuvos globos centrai su visos Lietuvos globėjais ir globojamais vaikais, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, miestų / rajonų savivaldybių atstovai bei Tarnybos administracijos vadovai ir teritorinių skyrių specialistai. Šventės metu bus sportinės, interaktyvios ir edukacinės pramogos. Šventę vainikuos nuostabus koncertas.
Festivalis vyks Vingio parko aikštėje prie estrados, adresas M. K. Čiurlionio g. 100 Vilnius.
 
 
Liepos 2 d. Šalčininkų rajono Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių pagerbimas Šalčininkų Šv. Apaštalo Petro bažnyčioje
                      Kviečiame Globėjų dieną, t.y. sekmadienį, apsilankyti Šalčininkų Šv. Apaštalo Petro bažnyčioje. Plakatuose, lankstinukuose ir skrajutėse rasite informaciją apie Globos centro veiklą, globą (rūpybą) ir įvaikinimą. Kartu pasimelskime už globėjus (rūpintojus) ir jų globojamus vaikus. Ačiū!