Naujienos

Dailės terapijos metodai

2024 01 18


Sausio 17 d. popietę Šeimos ir vaiko gerovės centro rūpintiniai turėjo galimybę praleisti kartu.  O dailės terapijos metodų pagalba, pasinerti į savo emocijų pasaulį.
Indas – pripildytas ar tuščias yra paplitusi žmogaus bei jo dvasinės, emocinės ir protinės savijautos metafora.
Šio terapinio darbo metu, pasinaudojant metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis,  vaikai buvo skatinami suprasti, kad kiekvienas žmogus yra savo savijautos šeimininkas.  Tik jis prisiima sprendimą kuo pripildyti savo indą (savo vidų). Tokio pobūdžio užsiėmimai lavina vaikų emocinį intelektą, gebėjimą įsijausti į savo emocinę būklę bei pastebėti ir suprasti kitų žmonių savijautas, nuotaikų pokyčius.  
Gautas terapinis vaizdas leidžia pamatyti, kaip atrodo ir kaip sugyvena kartais ne viena, o net kelios skirtingos emocijos. Taip pat galima pastebėti kokia emocinė būklė labiau komfortiška o kuri šaukiasi pagalbos  ir kaip tai susiję su realiu gyvenimu, dabartimi.
Grupinio užsiėmimo metu bendravome apie aktualius gyvenimo įvykius, poreikius, išorines ir vidines galimybes teigiamai keisti save ar/ir aplinką. Užsiėmimą vedė Globos centro psichologė Žaneta Kanapickienė.