Naujienos

Atvira širdimi globos kelionėje

2024 06 24


Birželio 25 d. buvo organizuojamas susitikimas „Atvira širdimi globos kelionėje“. Susitikimą vedė Globos centro psichologė Žaneta Kanapickienė, dalyvavo 12 globėjų. Susitikimas prasidėjo šiltu pasisveikinimu ir įvadiniu pokalbiu. Psichologė paaiškino dailės metodo tikslus ir naudą terapijoje, bei pabrėžė, kad nereikia turėti jokių meninių gebėjimų, kad šiame procese svarbu pasinerti į kūrybinį procesą be jokių išankstinių lūkesčių ar vertinimų. Svarbiausia – asmeninė patirtis ir išraiška. Susitikimo metu buvo sukurta jauki ir saugi aplinka.
Psichologė pasakojo, kad žmogus, kaip ir bet koks kitas gyvas organizmas, užgimsta, auga, subręsta. Lyg medis stiebiasi į viršų ir klesti. Ir kuo senesnis medis, kuo jis storesnis, didesnis ir tvirtesnis, tuo jis stipriau laikosi prieš visokias vėtras ir kitas negandas. Taip ir žmogus, suaugęs ir tvirtas, nesiblaško permainų vėjyje ir nepalūžta pirmai audrai papūtus. Dailės terapijoje yra ne viena medžio vaizdavimo interpretacija. Šio užsiėmimo tikslas - medis, kaip autoportretas ir jo diagnostika.
Baigus kūrybinį procesą, globėjai su psichologe kartu aptarė sukurtą darbą. Buvo nagrinėjamos spalvos, formos, linijos ir emocijos, kurias sukelia kūrinys. Psichologė uždavė klausimus, padedančius giliau suprasti dalyvių vidinius išgyvenimus ir jausmus.
Globėjai turėjo galimybę per piešinį paanalizuoti savo požiūrį į save bei savo santykį su aplinka. Diskutavo apie tai, kiek piešinys atitinka jų dabartį, atskleidžia tikruosius poreikius, atsako į gyvenimo klausimus. Dėl detalesnės interpretacijos sutarė kreiptis į psichologę individualiai.
Dailės metodas psichologijoje yra galingas įrankis, padedantis išreikšti ir suprasti emocijas, kurias kartais sunku išreikšti žodžiais. Šis metodas ypač naudingas vaikams, paaugliams, ir suaugusiems, kurie patiria stresą, nerimą, depresiją ar kitus emocinius sunkumus. Kūrybinis procesas skatina saviraišką, mažina įtampą ir padeda atskleisti paslėptus jausmus bei mintis.
Vėliau diskusija apie jausmus ir išgyvenimus globos kelionėje buvo pratęsta prie kavos puodelio su visais Globos centro specialistais. Dar kartą įsitikinome, kokie drąsus yra Šalčininkų rajono globėjai bei kokias dideles širdis jie turi. Viena iš pagrindinių jų užduočių padėti vaikams „užauginti sparnus“, kad jie galėtų ramiai ir drąsiai „skristi į gyvenimą“.
Ačiū už dalyvavimą!